MASAK-dan Özgür Özələ cavab gəldi
CHP sədri Özgür Özəl, İstanbul Böyükşəhər Bələdiyyə başçısı Əkrəm İmamoğluna qarşı aparılan istintaq çərçivəsində MASAK hesabatlarını tənqid etmişdi. Maliyyə Cinayətləri ilə Mübarizə Şurası (MASAK) Özəlin tənqidlərinə cavab verib.
Sherg.az xəbər verir ki, MASAK-ın yaydığı yazılı açıqlamada təhlil və müayinələrin səlahiyyətli ekspert köməkçiləri tərəfindən aparıldığı vurğulanıb.
Hazırlanan məruzələrin sədrliyin oxunuş və qiymətləndirmə proseslərindən keçdikdən sonra fəaliyyətə keçdiyi xatırladılıb: “Bu səbəbdən yalnız hesabatı hazırlayan ekspert köməkçisinin təşəbbüsü və məsuliyyəti ilə həyata keçirilən prosesdən danışmaq mümkün deyil”.
Həmçinin, sözügedən hesabatların prezidentlikdən başqa heç bir orqanın xəbərinə və ya təsdiqinə təqdim edilmədən tələb olunan orqana təqdim edildiyi vurğulanmış və nazirliyin idarəedici orqanlarının prosesə cəlb edilməsinin mümkün olmadığı vurğulanmışdır.