FacebookTwitterWhatsAppLinkedInTelegramSMSMessengerGoogle TranslateCopy LinkÇap etGmailVkontakteLINEDaha Çox
AzEdu Təhsil Portalı və Təhsil Jurnalistləri Birliyi 2020-ci ildə 5 oktyabr Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə "Firudin bəy Köçərli” mükafatını təsis edib.
Mükafat hər ilin 5 oktyabr tarixində bir neçə nominasiya üzrə layiqli sahiblərinə təqdim edilir.
AzEdu Təhsil Portalı və Azərbaycan Təhsil Jurnalistləri Birliyinin təsis etdiyi mükafatın əsas məqsədi təhsilin inkişafında xidmətləri olan şəxsləri diqqət mərkəzində saxlamaq, onların fəaliyyət və uğurlarını geniş ictimaiyyətə çatdırmaqdır.
Mükafat ekspert qrupunun gərgin müzakirələrinin nəticəsi olaraq 9 nominasiya üzrə aşağıdakı şəxslərə təqdim edilir:
1.Təhsilin idarəedilməsi və inkişafındakı xidmətlərinə görə - Elnur Nəsibov; (Elm və təhsil nazirinin müşaviri, Təhsilin İnkişafı Fondunda İdarə Heyətinin sədri)
2.”Müəllimlik ən ali məramdır” tezisinin cəmiyyətdə yüksək səviyyədə təmsilçisi kimi – millət vəkili Ceyhun Məmmədov
3.Təhsildə mükəmməl idarəçilik və uğurlu brendin təsisçisi kimi –Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektoru, professor Mustafa Babanlı;
4.Region təhsilində nümunəvi idarəçilik göstəricilərinə görə– Rüfət Hacıyev (Quba-Xaçmaz Regional Təhsil İdarəsinin müdiri);
5.Nümunəvi təhsil xadimi missiyasının cəmiyyətdə yüksək səviyyədə qorunmasında xidmətlərinə görə - Rüfət Əzizov; (AR Təhsil İnstitutunun direktoru);
6.Təhsilin təbliği və kütləviləşməsi istiqamətindəki xidmətlərinə görə - Bəşarət Məmmədov; (Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin sektor müdiri)
7.Nümunəvi təhsil xadimi missiyasının cəmiyyətdə yüksək səviyyədə qorunmasında xidmətlərinə görə -Fuad Qarayev; (Təhsil İnstitutunun istedadlı uşaqlarla iş şöbəsinin müdiri)
8.Orta təhsil pilləsində mükəmməl idarəçilik və fədakar məktəb nümunəsinin inkişafında xidmətlərinə görə - Şəbnəm Cəbrayılova (Laçın rayonu, Taxtakörpü kənd məktəbinin direktoru)
9.Fədakar təhsil işçisi adını yüksək səviyyədə doğrultduğuna görə - Aysel Babayeva; (Sağlamlıq imkanları məhdud 5 nömrəli internat məktəbinin müəllimi)