Ana Vətən Partiyası (AVP) gələn il fevralın 9-da keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində 60 namizədlə iştirak edəcək.
Sherg.az-ın xəbərinə görə, bu gün, 5-ci çağırış Milli Məclisin deputatı Fəzail Ağamalının rəhbərlik etdiyi partiyanın Mərkəzi Şurasının iclası keçirilib. Toplantıda təşkilatın qarşıdan gələn seçkilərdə iştirak edəcək namizədləri müzakirə olunub.
Sonda qərar verilib ki, AVP seçki marafonuna 60 namizədlə qatılsın.
Namizədlər siyahısında sədr Fəzail Ağamalı ilə yanaşı müavinlərinin, sabiq maliyyə naziri Fikət Yusifovun, Arzuman Abdulkərimovun, Yalçın Hacızadənin, sədrin müşaviri, jurnalist Jalə Mütəllimovanın da adları var.
Namizədlərin tam siyahısı isə belədir:
8 Saylı Binəqədi Seçki Dairəsi - İsmayılova Tünzalə Sədrəddin qızı
11 Saylı Qaradağ Seçki Dairəsi - Qurbanov Elnur Elçin oğlu
13 Saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi - Əliyev Azər Umid oğlu
14 Saylı Xəzər Seçki Dairəsi - Adilov Əjdər Adil oğlu
15 Saylı Yasamal I Seçki Dairəsi - Mehdiyev İbrahim Əjdər oğlu
16 Saylı Yasamal II Seçki Dairəsi - Abasov Nizami Ağayar oğlu
17 Saylı Ysamal III Seçki Dairəsi - Əfəndiyev Fəxrəddin Şəmsəddin oğlu
18 Saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi - Məmmədov Elşən Sahib oğlu
20 Saylı Nərimanov II Seçki Dairəsi - Əmiraslanov Səddam Naməddin oğlu
23 Saylı Nəsimi Səbail Seçki Dairəsi - Bayramov Ülvi Elxan oğlu
24 Saylı Nizami I Seçki Dairəsi - Məmmədova Vüsalə İsmayıl qızı
26 Saylı Sabunçu I Seçki Dairəsi - Rəhimli İlkin Əlisəftər oğlu
27 Saylı Sabunçu II Seçki Dairəsi - Həsənli Rəşid Zeynal oğlu
28 Saylı Sabunçu III Seçki Dairəsi - Mirzəyev Valeh Əvəz oğlu
29 Saylı Səbail Seçki Dairəsi - Əhmədov Zaur Sabir oğlu
31 Saylı Suraxanı II Seçki Dairəsi - Muradzadə Tariyel Sevindik oğlu
34 Saylı Xətai II Seçki Dairəsi - Hacıyeva Yeganə Tofiq qızı
35 Saylı Xətai III Seçki Dairəsi - Şxəliyev Elşən Vəli oğlu
41 Saylı Sumqayıt I Seçki Dairəsi - Yusifov Fikrət Hüseyn oğlu
42 Saylı Sumqayıt II Seçki Dairəsi - Allahyarova Sevinc Məlikhəsən qızı
43 Saylı Sumqayıt III Seçki Dairəsi - Kərimova Səbinə Aqil qızı
45 Saylı Abşeron Seçki Dairəsi - Əliyev Seymur Şirvan oğlu
46 Saylı Şirvan Seçki Dairəsi - Əsgərova Xədicə Yaqub qızı
47 Saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi - Qənbərov Nayil Niyaz oğlu
50 Saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi - Quliyev Kənan Mürşüd oğlu
51 Saylı Qusar Seçki Dairəsi - Zalov Şahin Fəxrəddin oğlu
54 Saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi - Bəybalayev Elnur Əhməd oğlu
56 Saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi - Əzizov Valeh Abuturaz oğlu
57 Saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi - Kazımova Yadigar Təvəkgül qızı
59 Saylı Salyan Seçki Dairəsi - Zərbalyev Elmir Ədilağa oğlu
60 Saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu
62 Saylı Saatlı Seçki Dairəsi - İsmayılov Rahib Əli oğlu
66 Saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi - Hacızadə Yalçın Akif oğlu
67 Saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi - Əliyev Samir Çırax oğlu
69 Saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi - Rəhimova Aynurə Ramiz qızı
70 Saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi - Şükürov Xaliq Heybət oğlu
71 Saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi - Əhmədov Azad Məhəddin oğlu
74 Saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi - Əliyev Fəyyaz Müzəffər oğlu
75 Saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi - Abbasova Leyla Ağaxan qızı
78 Saylı Lerik Seçki Dairəsi - İsmayılova Ülkər Akif qızı
81 Saylı Beyləqan Seçki Dairəsi - Fərmanova Sahilə Bəhrəm qızı
82 Saylı Ağcabədi Şəhər Seçki Dairəsi - İsmayilov Anar Asif oğlu
85 Saylı Şamaxı Seçki Dairəsi - Fərəcov Zamin Şıxbaba oğlu
87 Saylı Ağsu-İsmayillı Seçki Dairəsi - Bəhərçinli Çinarə Həsən qızı
90 Saylı Ağdaş Seçki Dairəsi - İbrahimova Səadət İbrahim qızı
92 Saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi - Mütəllimova Jalə Mütəllim qızı
93 Saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi - İbişov İsfəndiyar Məhərrəm oğlu
94 Saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi - İsmayılzadə Əsmər Qamil qızı
95 Saylı Tərtər Seçki Dairəsi - İmanova Mədinə Əli qızı
100 Saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi - Məmmədov Ehtiram Adil oğlu
102 Saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi - Miriyev Həsən Hüseyn oğlu
104 Saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi - Məmmədova Güldəstə Akif qızı
106 Saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi - Nuriyev Mahmud Əjdər oğlu
107 Saylı Qazax Seçki Dairəsi - Abdulkərimov Arzuman Səid oğlu
108 Saylı Ağstafa Seçki Dairəsi - Şahməmmədov Vidadi Sabir oğlu
116 Saylı Qəbələ Seçki Dairəsi - Qazıyev Rəşad Hüseynqulu oğlu
118 Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi - Hüseynov Afiq Fərman oğlu
119 Ağdam Kənd Seçki Dairəsi - Elyasov Elşən Fəhrad oğlu
120 Saylı Cəbrayil-Qubadlı Seçki Dairəsi - İsmayılov Pənah Əhməd oğlu
121 Saylı Laçın Seçki Dairəsi - Novruzov Eyvaz Fəyyaz oğlu
124 Saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı- Xocavənd Seçki Dairəsi - Güləliyeva Rəsmiyyə Telman qızı
125 Saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi - Cəfərov Elman Qurbat oğlu